Spotkanie klas humanistycznych z poetką Beatą Zalot

W środę 18 października uczniowie klas humanistycznych (I B i II B) z naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z podhalańską poetką i malarką, a także redaktorką naczelną „Tygodnika Podhalańskiego”, panią Beatą Zalot. Artystka przyjęła zaproszenie, które wyszło od pani prof. Izabeli Zachary administrującej szkolną biblioteką. Rozmowę poprowadziła uczennica klasy III B, Alicja Białońska.

To było bardzo ciekawe doświadczenie. Autorka, z wykształcenia polonistka, mówiła m.in. o swojej fascynacji poezją Czesława Miłosza, historią i etnografią, opowiadała intrygujące anegdoty związane z pracą dziennikarki, udzielała odpowiedzi na pytania uczniów o miłość do kotów i wybór wegetarianizmu. Na koniec podarowała naszej szkolnej bibliotece egzemplarze napisanych przez siebie książek i obiecała, że w przyszłości chętnie wróci na kolejne spotkania.