Wycieczka klas III T i III B na Babią Górę

We wtorek 17 września uczniowie klas III T i III B wybrali się na wycieczkę górską, zdobywać najwyższy szczyt masywu Babiej Góry – Diablak – wznoszący się na wysokość 1723 m n.p.m. Wyprawa połączona była z plenerową lekcją geografii, którą dla wszystkich przygotowujących się do matury na poziomie rozszerzonym poprowadził prof. Stanisław Osika.

Uczniowie, wychodząc z Przełęczy Krowiarki na wysokości 1012 m n.p.m., dotarli najpierw do schroniska na Markowych Szczawinach, skąd ruszyli żółtym szlakiem, tzw. percią akademików, by zdobyć szczyt. Po półtoragodzinnej wspinaczce grupie udało się dotrzeć na Diablak, gdzie roztaczał się piękny widok na Beskidy oraz Tatry. Trasa w dół czerwonym szlakiem wiodła przez Sokolicę. To był bardzo udany,  obfitujący w nowe doświadczenia dzień w górach.