Spotkanie z operą

24 stycznia 2014 r. grupa 50 uczniów naszej szkoły oraz nauczyciele mieli okazję obejrzeć operetkę pt. „Baron cygański”, wystawioną przez Operę Krakowską.
    Jest to historia Sandora, który po latach wraca do swojego majątku i – zakochany – próbuje zdobyć córkę sąsiada. Dziewczyna  stawia mu jednak warunek; wyjdzie za niego, jeśli zdobędzie tytuł barona. Mężczyzna postanawia przyjąć wyzwanie – nie ma gdzie spać, więc zostaje przygarnięty przez Cyganów, którzy obwołują go swoim baronem. Dzięki nim odnajduje prawdziwą miłość, skarb ojca oraz zyskuje powszechne poważanie.
    Spektakl został przyjęty przez młodzież gromkimi brawami. Na kolejne spotkanie z operą Samorząd Szkolny zaprasza już w kwietniu.

Katarzyna Świerczek, kl. IIIb, Samorząd Szkolny