SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU FILMOWYM

7 października 2021 roku w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Maksymiliany 2021”. Nagroda główna o wartości 4000 zł w kategorii “Film Młodzieżowy” została przyznana filmowi “cigarette” w reż. Rocha Stolarczyka.

Film stworzyła grupa filmowa, składająca się z utalentowanych uczniów 3 klasy naszej szkoły: Rocha Stolarczyka – reżysera filmu oraz autora scenariusza, Wojciecha Krakowiaka – odtwórcy głównej roli, Krzysztofa Ligarskiego – odpowiedzialnego za zdjęcia oraz montaż, Kamila Skałki – kompozytora ścieżki dźwiękowej, Karoliny Czyszczoń – asystentki na planie oraz uczennic z nowotarskiego Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego: Zuzanny Jąkały i Aleksandry Rzeszótko, które również wystąpiły w filmie.

Ks. Jerzy Babiak SDB – przewodniczący Jury konkursu młodzieżowego uzasadnił przyznanie nagrody słowami: “Ludzie młodzi […] są po prostu sami ze swoim komputerem, może prostą kamerą i w tym wszystkim potrafią w filmie odnaleźć to, co najważniejsze i najpiękniejsze […]. Gratuluję i dziękuję za ten piękny film, piękny scenariusz. Film bardzo prosty, bardzo ubogi w środkach, w efektach, w specjałach, ale bardzo przekonywający i mówiący zwłaszcza do ludzi młodych”.

W głównym konkursie festiwalu zostały wyróżnione znane produkcje, m.in polski “Mistrz” czy nominowany do Oscara w pięciu kategoriach film “Minari”.

Serdecznie gratulujemy twórcom i życzymy dalszych sukcesów!

Film zostanie wkrótce zaprezentowany uczniom naszej szkoły w Teatrze Rabcio. Zapowiedzą go sami twórcy bezpośrednio przed projekcją.