Wrocław – idealne miasto na wycieczkę dla biol-chemów

W dniach 18-21 października 2021 roku uczniowie klasy 3c biologiczno-chemicznej byli na czterodniowej, edukacyjnej wycieczce we Wrocławiu i Opolu. Pierwszego dnia zwiedzili Ogród Zoologiczny z Afrykarium.  Drugi dzień to zajęcia w Muzeum Przyrodniczym z doktorem Tomaszem Maltzem, później zwiedzanie  Ogrodu Botanicznego, a na koniec dnia- wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis”. Trzeciego dnia wycieczki uczniowie z przewodnikiem i wrocławskimi krasnalami poznali historię i największe atrakcje Wrocławia /m.in. Ostrów TumskiArchikatedrę pw. Św. Jana ChrzcicielaZakład Narodowy im. OssolińskichStare Jatkiwrocławski Rynek z RatuszemHalę StuleciaPergolęIglicę, Fontannę Multimedialną/ oraz spacerowali po Ogrodzie Japońskim. Koniec dnia to naukowa wystawa BODY WORLDS z cyklu VITAL, autorstwa Gunthera von Hagensa, po której oprowadzał  doktor Paweł Posłuszny. Ostatni dzień wycieczki to poznawanie z przewodnikiem Opola, stolicy polskiej piosenki, a może przede wszystkim  miasta o ciekawej historii.