Święta Bożego Narodzenia

22 grudnia w naszej szkole wspólnie świętowaliśmy nadchodzące Boże Narodzenie. Najpierw klasy wraz z wychowawcami obchodziły wigilie klasowe. Po ich zakończeniu odbyła się uroczysta akademia świąteczna na sali gimnastycznej. Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia oraz odczytała nadesłane do szkoły kartki. Ogłoszone zostały również wyniki na najlepszy wystrój świąteczny sali:

• I miejsce – ex aequo klasy II a oraz II c i II d
  • II miejsce – klasa 2 t
  • III miejsce – klasa 2 b
  • Wyróżnienie – klasa III c

Później klasa II b zaprosiła na autorskie przedstawienie pt. „Współczesna współczesność”, napisane i wyreżyserowane przez uczennicę klasy II b – Ilonę Walczyszyn. Był to spektakl, który przenosił nas w lekko ironiczno-gorzką rzeczywistość XXI wieku, gdzie króluje konsumpcjonizm, a postęp technologiczny wpływa na relacje międzyludzkie. Przedstawienie dawało do myślenia i zachęcało do tego, by zastanowić się, jaka naprawdę idea przyświeca świętom Bożego Narodzenia. Idąc tym tropem, składamy wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły pięknych rodzinnych świąt pełnych nadziei i miłości. Do zobaczenia w nowym roku!

Zobacz spektakl klasy II b