VII Szkolny Konkurs Kolęd

21 grudnia w naszej szkole odbyła się już siódma edycja Szkolnego Konkursu Kolęd, której organizacją zajęła się siostra Ignis. W tym roku każda klasa zgłaszała jedną kolędę, a do głosowania – poza jurorami (siostrą Ignis, prof. Łucją Kołpak, prof. Marzeną Miśkowiec oraz przewodniczącą szkoły Wiolettą Gackowiec) – zaproszeni zostali również uczniowie klas oraz nauczyciele. Po pierwszym etapie udało się więc wybrać najlepszą szóstkę, która otrzymała szansę zaprezentowania drugiej, finałowej kolędy. Były to klasy: I a, I c, II a, II c, III c, IV t. W przerwie na obrady jurorów naszą szkołę zaszczycił swoją obecnością wybitny biblista, wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, publicysta i rekolekcjonista – ks. prof. Wojciech Węgrzyniak. Krótką mowę duszpasterza młodzież nagrodziła długimi owacjami. Po występie finałowym zaprezentowali się jeszcze soliści: zaśpiewały siostry Anna i Jadwiga Zięba, a także zagrał zespół instrumentów dętych złożony z uczniów klas I a i II t. Następnie przyszła pora na ogłoszenie wyników. Jury, uwzględniając również głosy publiczności, przyznało następujące nagrody:

• I miejsce – klasa I c, „Uciekali” (118 punktów)
  • II miejsce – klasa II c, „Pastorałka od serca do ucha” (108 punktów)
  • III miejsce – eq aequo klasa III c – Wiązanka świąteczna i IV t – „Złota Jerozolima” (106 punktów)
  • Wyróżnienie – klasa I a, „Dziś w stajence” (87 punktów)
  • Nagroda Publiczności – klasa II a, „Gore gwiazda” (83 punkty)

Nagrodę za pierwsze miejsce, czyli ważne przez cały rok bilety do kina dla całej klasy wraz z wychowawczynią ufundowała pani Burmistrz Rabki. Gratulujemy wszystkim klasom.

Zobacz występ klasy I c

Zobacz występ klasy II c