Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia, mimo chłodnej pory roku, to czas pełen ciepła, spędzany wśród najbliższych osób; czas pojednań, sposobności do dobrych uczynków, składania życzeń i wspólnego śpiewania kolęd.
Właśnie z okazji nadchodzących świąt 19 grudnia wszyscy uczniowie oraz grono pedagogiczne zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć tegoroczne jasełka szkolne przygotowane przez klasę Ib.
Były to klasyczne jasełka, w których znalazły się dobrze wszystkim znane bożonarodzeniowe postacie: podstępne diabły, zły Herod, skromni pastuszkowie, aniołowie zwiastujący Dobrą Nowinę, trzej królowie, no i oczywiście Święta Rodzina. W swoim przesłaniu spektakl zwracał uwagę na to, byśmy zapomnieli o wszelkich kłótniach i zwadach, a pamiętali o najważniejszej przyczynie obchodzenia tych świąt – Chrystusie.
Po przedstawieniu pani dyrektor odczytała życzenia od m. in. pani burmistrz Ewy Przybyło oraz zaprzyjaźnionych szkół. Następnie nasz katecheta podsumował akcję Szlachetnej Paczki, po czym wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy kilka kolęd.

Justyna Filar, kl. IIIb