Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada 2008 r. o godzinie 1100 wszyscy uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej na uroczystym apelu z okazji obchodzonego co roku Święta Niepodległości.
   Tym razem bohaterami dnia stali się uczniowie z klasy III c;, którzy wystawili interesujący spektakl o dydaktycznym charakterze. Całość dopełniały pieśni żołnierskie, m.in. „My, pierwsza brygada” czy „Rota” w wykonaniu klasowego chórku.
   Klasa III c w spektaklu przypomniała nie tylko fragment narodowej historii, ale też poruszyła problem nieznajomości dziejów Polski, zaniku patriotyzmu, obojętności wobec kraju – jego przeszłości oraz podjęła temat poczucia dumy z osiągnięć przodków walczących o wolność ojczyzny i świętowania takich uroczystości jak dzień 11 listopada.

Ilona Mitka