Warsztaty teatralne dla klasy II b

26 października uczniowie klasy humanistycznej II b wzięli udział w warsztatach, których tematem był „Teatr Formy”. Poprowadziła je Krystyna Kachel – członek Stowarzyszenia  Przyjaciół „Rabcia”, a na co dzień –  aktorka rabczańskiego teatru lalek.

Warsztaty zapoczątkował wykład  oparty na pokazie multimedialnym, który wprowadził w tajniki zagadnień formalnych i obfitował w historyczne wiadomości . Później rozpoczęły się praktyczne ćwiczenia  z rekwizytem, z którego wspólnymi siłami  aktorzy (także uczniowie), reżyser i widzowie uczynili bohatera spektaklu, ulęgając sile wyobraźni  i korzystając z warsztatu  interpretatora nabytego w szkole.

I tak Teatr Formy przestał być  abstrakcyjnym określeniem.  Nabrał konkretnych  kształtów w uczniowskich umysłach.