Klasa IV t w Pieninach

W dniach 23-24 października klasa IV t była na wycieczce w Pieninach. W pierwszym dniu wycieczki uczniowie wyruszyli w trasę żółtym szlakiem z Krościenka nad Dunajcem i  zdobyli szczyt Trzech Koron- Okrąglicę (982 m n.p.m.). Z platformy widokowej na Okrąglicy  uczniowie podziwiali wspaniałe panoramy Tatr, Gorców, Jeziora Czorsztyńskiego, Przełomu Dunajca i Małych Pienin. Następnie podziwiając piękno pienińskiej przyrody, uczniowie przeszli niebieskim szlakiem na Sokolicę (747 m n.p.m.). W drodze na Sokolicę zobaczyli ruiny Zamku Pienińskiego i Grotę świętej Kingi. Z Sokolicy również można było podziwiać wspaniałe widoki na Tatry, Przełom Dunajca, Magurę Spiską, Tatry Bielskie, Szczawnicę. W drugim dniu wycieczki uczniowie przeszli ze Szczawnicy Drogą Pienińską pod Czerwony Klasztor, skąd można podziwiać wspaniałe widoki na Pieniny i Przełom Dunajca.