Wojewódzki Konkurs Lingwistyczny – II etap

25 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego organizowanego przez Instytut Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Ponad dwustu uczniów z sześciu powiatów województwa małopolskiego rozwiązywało testy językowe przygotowane przez wykładowców IJO. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami w zakresie dwóch języków obcych jednocześnie  – z języka angielskiego jako języka obowiązkowego oraz z drugiego języka obcego, do wyboru z trzech: rosyjskiego, francuskiego lub niemieckiego.

Do finału zakwalifikowała się Anna Klocek, uczennica klasy III C, która będzie prezentować swoją znajomość języka angielskiego i francuskiego w ustnej części konkursu.

Ani życzymy powodzenia i trzymamy za nią kciuki!