Wyjazd do Opery Krakowskiej

W piątek 25.11.2022r., uczniowie naszej szkoły mieli okazję wybrać się do Opery Krakowskiej na sztukę ,,Carmen” Georges’a Bizeta w reżyserii Laco Adamika, dzięki organizacji pani Iwony Wróbel-Żarnowskiej.
Zarówno wspaniały budynek opery, jak i piękne wystąpienie wywarły na nas ogromne wrażenie. Warto dodać, że większość nas nigdy wcześniej nie miała szansy zobaczyć takiego spektaklu.
     Tym, co miało wpływ na nasze postrzeganie całości, była niesamowicie wykonana aranżacja muzyczna. Oglądając spektakl, można było ujrzeć całą orkiestrę i dostrzec jak muzycy przeżywali sztukę razem z nami, dzięki ciężkiej pracy i wkładu świetnych maestro — pana Tadeusza Kozłowskiego i Macieja Figasa.
    Mówiąc o operze trudno nie wspomnieć o operowym śpiewie. Głosy aktorów wspaniale zgrywały się z brzmieniem instrumentów i wzbudzały w nas przeróżne emocje.
    Dopracowana scenografia zapierała dech w piersiach, a starannie wykonane kostiumy wciągnęły nas w świat ,,Carmen”.
Była to naprawdę niezapomniana wycieczka, która zachęciła nas do dalszego rozwoju i odwiedzania miejsc kultury.