Wykład British and Irish Isles

W dniu 22 maja uczniowie klasy 2b mieli przyjemność uczestniczyć  w wykładzie dr Marzeny Keating, wykładowczyni Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Odczyt pt.  British and Irish Isles wprowadził uczniów w aspekt geopolityczny tej części Europy, udzielając odpowiedzi na pytania, czym różni się Zjednoczone Królestwo od Wielkiej Brytanii oraz czy Irlandia jest niepodległym państwem czy częścią Zjednoczonego Królestwa. Uczestnicy poznali również niezwykle ciekawe fakty dotyczące kultury, tradycji, a także dyscyplin sportowych tamtego regionu, czasami bardzo różnych od tych, z którymi spotykamy się na co dzień u siebie. Uczniowie mieli także możliwość sprawdzić swoją wiedzę z prezentowanego tematu, rozwiązując przygotowane dla nich zadania. Liczymy na kolejne spotkania z dr Keating!