XIII Szkolny Rajd Górski im. Ignacego Kurzei

XIII Szkolny Rajd Górski

W dniach 14.09 – 16.09.2016 r. odbył się XIII Szkolny Rajd Górski im. Ignacego Kurzei, który jest wrześniową tradycją w naszej szkole.
Cele rajdu to:
1. Popularyzacja turystyki górskiej i krajoznawstwa wśród młodzieży Zespołu Szkół w Rabce-Zdroju.
2. Uczczenie pamięci wieloletniego nauczyciela naszej szkoły.
3. Zapoznanie uczestników z walorami krajoznawczo – turystycznymi Gorców i Beskidu Wyspowego.
4. Integracja uczniów ZESPOŁU SZKÓŁ.

W tym roku 54 uczniów wędrowało po Gorcach na trasie trzydniowej: Rzeki – Gorc – Hale Gorcowskie (nocleg) – Kiczora – Turbacz (nocleg) – Obidowiec – Stare Wierchy – Maciejowa – Rabka-Zdrój.
Pozostali uczniowie przeszli trasę jednodniową: Rabka-Zdrój – Maciejowa – Stare Wierchy – Rabka-Zdrój.

Po piątkowym spotkaniu wszystkich grup na Starych Wierchach i posileniu się grochówką zostały przeprowadzone konkursy:
1. Konkurs krajoznawczy o Gorcach, Beskidzie Wyspowym i patronie rajdu.
2. Konkurs piosenki turystycznej.
3. Konkursy sprawnościowe (przeciąganie liny, bieg w workach).

Zobacz zdjęcia cz. 1

Zobacz zdjęcia cz. 2