Zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim

W piątek, 26  marca klasy matematyczno-fizyczne naszej szkoły uczestniczyły w wykładach i warsztatach zorganizowanych dla nich przez Uniwersytet Jagielloński. Każda klasa miała własny harmonogram zajęć popularyzujących matematykę.
    Dowiedzieliśmy się, czy można przewidzieć przyszłość, jak dobrze grac na giełdzie, co zrobić, aby komputer pomógł rozwiązać zadania z matematyki. Usłyszeliśmy także o paradoksach dnia codziennego, sudoku za milion dolarów i praktyczne wykorzystaliśmy techniki origami do ciekawej figury przestrzennej. Uczniowie klasy IIa wygrali dwa konkursy w Finale Turnieju Robotów Walczących. Dodatkowo studenci matematyki i informatyki pokazali nam nowy budynek Instytutu, jego ciekawe rozwiązania architektoniczne oraz zapoznali nas z niektórymi pracami studenckich kół naukowych.
    Otrzymaliśmy również zaproszenie na tzw.  "obiady czwartkowe" – wykłady pogłębiające wiedzę z przedmiotów ścisłych. Planujemy podobne wyjazdy w przyszłym roku szkolnym.