Zajęcia w Instytucie Amerykanistyki

We wtorek 23 kwietnia uczniowie klas humanistycznych po raz kolejny udali się do Krakowa, aby wziąć udział w zajęciach z języka angielskiego. Zajęcia rozpoczęła projekcja filmu dokumentalnego pt. "Sugarman" w Krakowskim Centrum Kinowym "Ars". Film ten to opowieść o tajemniczym, niedocenionym w swym kraju muzyku Sixto Rodriguezie, którego muzyka, stała się wielce popularna w Republice Południowej Afryki, a on sam okazał się niezwykłym i wiernym swoim zasadom człowiekiem.
    Po seansie uczniowie udali się do Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie wysłuchali wykładu poświęconego Kanadzie. Wykład poprowadził dr Tomasz Soroka. Poruszył on między innymi kwestię mitów i stereotypów na temat Kanady i w bardzo przejrzysty sposób przedstawił różnice i podobieństwa pomiędzy Kanadą a Stanami Zjednoczonymi.