Finał X konkursu filozoficzno-oratorskiego „Na ścieżkach życia – Tischnerowskie drogowskazy” w Łodzi

trzop

18 listopada w łódzkim XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. J. Tischnera odbył się finał X jubileuszowej edycji konkursu filozoficzno-oratorskiego „Na ścieżkach życia – Tischnerowskie drogowskazy”. Jak co roku do udziału zaproszono uczniów rodziny szkół tischnerowskich z całej Polski. Uczestnicy mieli przygotować mowę retoryczną interpretującą wybraną myśl ks. Józefa Tischnera.

W I etapie jurorzy wybrali 10 najlepszych prac, których autorzy zostali zaproszeni do wystąpienia przed publicznością oraz jury w ścisłym finale w Łodzi. Uczniowie oceniani byli przez kustosza Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Łodzi oraz pracowników naukowych Uniwersytetu Łódzkiego i Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W obecności ojca rodziny szkół tischnerowskich – Kazimierza Tischnera, wśród przedstawicieli z Kuratorium Oświaty oraz Urzędu Miasta Łodzi, przy asyście biografa i poety Wojciecha Bonowicza oraz reżysera Szymona Wróbla prezentowali się mówcy ze szkół z: Łodzi, Bochni, Chrzanowa, Ligoty, Poznania, Wadowic. W tym gronie znalazła się również uczennica naszego rabczańskiego II LO – Ewelina Trzop z klasy Ib. Miło nam poinformować, że nasza finalistka zdobyła wyróżnienie, zjednując sobie sympatię jurorów i publiczności. Gratulujemy Ewelinie tego wspaniałego sukcesu i życzymy ciągłego pogłębiania myśli naszego patrona.