3 miejsce w Małopolsce a 30 w Polsce

Dnia 18 kwietnia 2012 roku w całej Polsce odbyły się eliminacje  II edycji Międzynarodowego Konkursu „Młodzież w lasach Europy – Young People in European Forests”. Łącznie w eliminacjach w całej Polsce wzięło udział 2315 zespołów uczniów z 506 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w tym 4 zespoły z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju. Zespół uczennic klasy 1c biologiczno-chemicznej w składzie: Joanna Wiergowska, Edyta Mołoczniak Anna Świerk uzyskał doskonały wynik. Uczennice klasy 1c zdobyły 3 miejsce w Małopolsce /ex aequo z uczniami z Zespołu Szkół w Czarnej/. W rankingu ogólnopolskim był to 10 wynik punktowy, który ostatecznie dał 30 miejsce w Polsce.