Tematy prac badawczych – Biologia

Tematy prac badawczych uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Rabce-Zdroju wykonanych pod kierunkiem mgr Jacka Sobczyka

Never good? Greasy which eight ordered online viagra bcuz had really use your.

  1. Halina Jurkowska „Wpływ czynników fizycznych na proces kiełkowania fasoli” – 1994
  2. Iwona Gacek „Stopień skażenia powietrza  dwutlenkiem  siarki  przy trasie E 7 na terenie gminy Lubień na podstawie badań porostów” – 1996
  3. Krzysztof Miśkowiec „Stopień skażenia powietrza dwutlenkiem siarki na terenie Naprawy na podstawie badań porostów” – 1996
  4. Ziemowit Halota „Wpływ promieniowania UV na początkowe etapy ontogenezy grochu zwyczajnego” – 1997
  5. Jan Ceklarz „Wpływ promieniowania UV na początkowe etapy ontogenezy fasoli szparagowej” – 1997
  6. Paweł Stanik „Wpływ promieniowania UV na początkowe etapy ontogenezy rzeżuchy ogrodowej” – 1997
  7. Piotr Stanik „Stopień skażenia powietrza dwutlenkiem siarki na terenie Skawy Górnej na podstawie badań porostów” – 1997
  8. Krzysztof Buksa „Stopień skażenia powietrza dwutlenkiem siarki na terenie Skomielnej Białej  na podstawie badań porostów” – 1997
    wyróżniona praca badawcza w zawodach okręgowych Olimpiady Biologicznej
  9. Małgorzata Wójciak „Stopień skażenia powietrza dwutlenkiem siarki na terenie Chabówki na podstawie badań porostów” – 1997
  10. Agata Smardz „Stopień skażenia powietrza dwutlenkiem siarki na terenie Bielanki na podstawie badań porostów” – 1998
  11. Iwona Wróbel „Stopień skażenia powietrza dwutlenkiem siarki na terenie gminy Rabka na podstawie badań porostów” – 1998
  12. Dominika Jurzec „Badania stanu czystości wód Poniczanki na terenie Ponic” – 1999
  13. Maja Dyrcz  „Badania stanu czystości wód Poniczanki na terenie Rabki” – 1999
  14. Monika Łukaszka „Badania stanu czystości wód Skawy na terenie Spytkowic” – 1999
  15. Maria Szklarz „Stopień skażenia powietrza dwutlenkiem siarki na terenie Rabki-Słone na podstawie badań porostów” – 2001
  16. Klaudia Sobczyk „Pomiar kwasowości opadów atmosferycznych na terenie Rabki w okresie letnim” – 2002
  17. Natalia Kulczyk „Stopień skażenia powietrza dwutlenkiem siarki na terenie południowo-zachodniej części Rabki na podstawie badań porostów” – 2003
  18. Jacek Szajner „Stopień skażenia powietrza dwutlenkiem siarki na terenie  Rabki-Zaryte na podstawie badań porostów” – 2004
  19. Anna Pełka „Stopień skażenia powietrza dwutlenkiem siarki na terenie wschodniej części Rabki na podstawie badań porostów” – 2004
  20. Wioleta Gozdecka  „Wpływ promieniowania UV na początkowe etapy ontogenezy rzeżuchy ogrodowej Lepidium sativum” – 2005
  21. Michał Kasperczyk  „Pomiar kwasowości opadów atmosferycznych na terenie Rabki-Zdroju” – 2005
  22. Karolina Rzepiennik  „Pomiar kwasowości opadów atmosferycznych na terenie Skawy” – 2005
  23. Krzysztof Rzepka „Ocena wpływu oddziaływań antropogenicznych na środowisko  Rabki-Zdroju, na podstawie badań mchów z wykorzystaniem stopnia HB ”- 2005
  24. Agnieszka Sroka „Ocena saprobowości wód Poniczanki na podstawie badań okrzemek” – 2005
  25. Michał Kasperczyk „Pomiar kwasowości opadów atmosferycznych na stanowisku Rabce-Zdroju i ocena stopnia skażenia powietrza dwutlenkiem siarki z wykorzystaniem skali porostowej. – 2006
    wyróżniona praca badawcza w zawodach okręgowych Olimpiady Biologicznej
  26. Tomasz Drabik „Ocena  skażenia powietrza dwutlenkiem siarki na terenie Węglówki, na podstawie badań porostów z zastosowaniem skali porostowej. – 2006
  27. Paweł Maciejewski „Biologiczna ocena stopnia zanieczyszczenia wód Słonki z zastosowaniem Miana Coli” – 2007
    wyróżniona praca badawcza w zawodach okręgowych Olimpiady Biologicznej
  28. Ewa Kościelniak „Ocena  wpływu oddziaływań antropogenicznych na środowisko Raby Wyżnej, na podstawie badań mchów z wykorzystaniem stopnia HB” – 2007
  29. Dominik Żurek “Ocena skażenia powietrza ditlenkiem siarki na terenie południowo-wschodniej części Rabki-Zdroju,  na podstawie badań porostów z zastosowaniem skali porostowej” – 2008
  30. Marzena Turek “Ocena stopnia antropopresji na środowisko przyrodnicze wsi Naprawa, na podstawie występowania mchów” – 2009
    wyróżniona praca badawcza w zawodach okręgowych Olimpiady Biologicznej
  31. Paulina Buksa “Biologiczna ocena stopnia zanieczyszczenia wód Skawy wskaźnikiem Coli w okolicach Skawy” – 2010  wyróżniona praca badawcza w zawodach okręgowych Olimpiady Biologicznej
  32. Dariusz Ceklarz  “Ocena skażenia powietrza dwutlenkiem siarki za pomocą skali porostowej na obszarze Kasiny Wielkiej (Beskid Wyspowy)” – 2010
  33. Anna Gacek “Ocena wpływu oddziaływań antropogenicznych na środowisko  Skomielnej Białej  na podstawie badań mchów” – 2010
  34. Patryk Szklarz “Ocena wpływu zasolenia podłoża na kiełkowanie roślin” – 2010.
  35. Joanna Rypel „Ocena skażenia powietrza dwutlenkiem siarki za pomocą skali porostowej na obszarze Jordanowa”  – 2011
  36. Daria Szeliga „Ocena antropopresji na środowisko przyrodnicze Rabki na podstawie obserwacji mchów”  – 2011
  37. Karolina Uchacz  „Ocena biologiczna stopnia  jakości  wód  rzeki Poniczanki  w Rabce-Zdroju”  – 2011
  38. Aleksandra Zając „Ocena wpływu zasolenia podłoża na kiełkowanie rumianku pospolitego Matricaria chamomilla i lucerny siewnej Medicago sativa”  – 2011
  39. Edyta Mołocznik  „Ocena skażenia powietrza dwutlenkiem siarki za pomocą skali porostowej na obszarze Naprawy /woj. Małopolskie”- 2012
  40. Anna Świerk  „Ocena antropopresji na środowisko przyrodnicze Skawy na podstawie obserwacji mchów”- 2012 – wyróżniona praca badawcza w zawodach okręgowych Olimpiady Biologicznej

     


 powrót >>