Wyjazd do Opery Krakowskiej

19 marca po południu uczniowie kilku klas wzięli udział w wycieczce szkolnej do Opery Krakowskiej, którą zorganizowała prof. Iwona Wróbel-Żarnowska. Dla wielu było to pierwsze spotkanie z tym gatunkiem sztuki wysokiej. Młodzież wraz z kilkoma nauczycielami uczestniczyła w spektaklu Gioacchina Rossiniego pt. „Cyrulik Sewilski”. Jest to najbardziej znane i rozpowszechnione dzieło kompozytora, uchodzi za wzór gatunku. Uczniowie często rozpoznawali motywy muzyczne grane przez orkiestrę, której dyrygował Tomasz Tokarczyk. Za reżyserię odpowiadał natomiast dobrze znany publiczności Jerzy Stuhr. Dwuipółgodzinna opera pokazywała ponadczasowe prawdy, które zawsze znajdą odzwierciedlenie w życiu człowieka.