X EDYCJA KONKURSU „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

21 lutego 2023r. w Krakowie, Okręgowy Inspektorat Pracy przeprowadził regionalny etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Jest to ogólnopolski konkurs wiedzy o prawie pracy i bhp organizowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych przez Państwową Inspekcję Pracy. X edycja konkursu została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest upowszechnianie wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych wiedzy z zakresu ochrony pracy, legalności zatrudnienia oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.
Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w ww. konkursie. W tym roku szkolnym naszą placówkę reprezentowała uczennica z klasy IIc Ewelina Michalska. W konkursie wzięło udział 65 uczestników. Ewelina, odpowiadając na 35 pytań, uzyskała 29 punktów. Niestety ten wynik nie pozwolił jej przejść do etapu centralnego, ale pomógł zdobyć ogromną wiedzą z zakresu prawa pracy oraz doświadczenie, które pomoże podjąć jej decyzję, aby wystartować w przyszłorocznej edycji tego konkursu.